Örökfogadalmat tett fr. Zsók Hunor OFM Conv. minorita Egerben

EgerIMG_7851-2

(A képre kattintva galéria nyílik!)

2022. március 19-én, Szent József ünnepén, az egri Szent Antal Minorita-templomban Zsók Tamás Hunor OFM Conv. testvér, a Konventuális Ferences Minorita Rend magyarországi és erdélyi Szent Erzsébet Tartományának tagja örökfogadalmat tett.

EgerIMG_7905

Az ünnepi szentmise főcelebránsa fr. Pawel Cebula OFM Conv., a tartományfőnök magyarországi küldötte volt. A szentbeszédet fr. Wojciech Kulig OFM Conv. tartományfőnök mondta és fogadta a fogadalmakat.

EgerIMG_7928

Andrzej Lengenfeld OFM Conv., a provincia vikáriusa, a miskolci és aradi minorita testvérek, az Egri Érseki Szeminárium növendékei és tanárai, az egri Redemtoris Mater Egyházmegyei Missziós Szeminárium növendékei és tanárai, az Egri Hittudományi Főiskola tanárai - ahol Hunor testvér folytatja Assisiben elkezdett teológiai képzését -, édesanyja és testvére Csíkdánfalváról, valamint számos családtagja és barátja is együtt ünnepelt a közösséggel.

EgerIMG_7981 EgerIMG_8016

Hunor testvérnek Szent Ferenc, Szent Erzsébet és Szent Maximilian Kolbe oltalmát kérjük hivatásának betöltéséhez.

Forrás: www.franciszkanie.gdansk.pl (Még több kép a linkre kattintva!)

Fotók: Szedmák Zoltán