Országos siker a Bocskaiban

Mátyás Tamás, a Bocskai István Katolikus Gimnázium és Technikum 12.A osztályos tanulója kiemelkedő teljesítményt nyújtott az Országos Középiskolai Tanulmányi Versenyen kémiából

Természettudományokból jeleskedni? Szeretni a kémiát, fizikát, matematikát? Valljuk be: NAGY AJÁNDÉK! Hiszen a mai diákok inkább más vizeken eveznek szívesen, s gyakrabban előfordul szép eredmény a nyelvek, a sport, az irodalom, s a művészetek terén. A Bocskai István Katolikus Gimnázium és Technikum közössége joggal lehet büszke 12.A osztályos diákjára, Mátyás Tamásra, aki kiemelkedő eredményeket ér el a reál tárgyak területén is. Kémiából 2022 őszén előrehozott, emelt szintű érettségi vizsgára jelentkezett. Szorgalma, kitartása, s a tantárgy iránt érzett szeretete meghozta a sikert számára. Mindössze egy pontot vesztett a megmérettetésen, s ezzel elérte a talán országosan is egyedülálló 99%-os értékelést. Magától értetődő volt, hogy tehetségére és tudására tekintettel ott a helye az Országos Középiskolai Tanulmányi Versenyen. Tudtuk, hogy egyenes út vezet az iskolai és vármegyei fordulóból, az országos versenyre, ahol gyakorlati feladatok megoldása várt rá. 2023.március 18-án Budapesten ELTE Kémiai Intézetében vett részt a döntőben, ahol 22.helyen végzett, s ezzel a felsőfokú felvételi eljárásához 25 többletpontot szerzett. Felkészítő tanára is joggal büszke rá. Dombrádi Edit matematika-kémia szakos pedagógus, hivatásként tekint munkájára. Sok esetben fordul elő, hogy a hétköznap délutánok mellett a nyári szünet heteiben is a gimnázium kémia termében foglalkozik tanítványaival. Kitűzött céljaik elérésében akkor is segíti diákjait, ha saját szabadidejéről kell lemondania. A kitartás, az odafigyelés, a tehetség felfedezése, lelkiismeretes munka örömteli pillanatokkal ajándékozza meg az embert. Tanár és tanítványt egyaránt! Köszönjük munkáját, diákjaiba vetett hitét! A sikerhez gratulálunk, mindkettejük életére kérjük a Jóisten bőséges áldását!

- Gaszperné Tilman Edina által beküldött hír -