Óvatossággal, de újra közösségben - évnyitó Jászalsószentgyörgyön

Szeptember elsején, mint minden iskola, a jászalsószentgyörgyi katolikus óvoda és iskola is megkezdte a 2020-2021-es tanévet.

A délelőtt az iskola diákjainak, délután pedig a pedagógusoknak tartott lelki napot Dr. Novák István a Jászberényi Nagyboldogasszony Kéttannyelvű Katolikus Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium, főigazgatója. Így gondolataival, lelki útravalójával kezdődött el a tanév Jászalsószentgyörgyön. Novák István atya templomban megtartott előadása és alapgondolatai, amire építkezett, egy szerzetes nővértől származik. Ő gyűjtötte össze életük vége felé járó emberek legtöbbet kimondott érzéseit. Sokszor előkerül mindannyiunk életében, hogy bárcsak …. … ne hallgattam volna másokra, hanem saját belátásom szerint cselekedtem volna! … többször kifejeztem volna mások felé pozitív érzelmet, életörömöt! … több időt töltöttem volna családommal, barátaimmal! … megengedtem volna magamnak, hogy életemben többször legyek boldog! Bárcsak többet foglalkoznánk a jóval!!! Merjünk változni, merjük átértékelni életünket, hivatásunkat. Köszönjük Novák atyának, hogy gondolataival erősített bennünket abban, merjük vállalni hitünket, Isten iránti elköteleződésünket és hogy többet foglalkozzunk az Isten adta mennyei kincsekkel – írta Markó Judit hitoktató összefoglalójában.

KE SZE CSÜ SZO VA
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
2022 Július
Előző
Következő