Papszentelés szűk körben - nagy nyilvánosság előtt

(Archív kép!)

2020. június 20-án szombaton 10 órától az egri bazilikában Barta Márton István, Marosi Balázs, Nagy Ferenc és Thiago Costa diakónusokat áldozópappá szenteli Ternyák Csaba egri érsek.

A járványhelyzet miatt, az állami előírásokkal összhangban, érseki rendelet alapján idén korlátozott lesz a személyes jelenlét lehetősége. A bazilikában mind a papok, mind pedig a hívek csak szűk körben ünnepelhetnek, az előírások szerint összesen 200 fő. A papszentelés szertartása természetesen követhető lesz ONLINE formában, a www.szentistvantv.hu oldalon, valamint hallgatható lesz a Szent István Rádióban is. Az egri hívek a Dobó téri Szent Antal templomban, kivetítő segítségével kapcsolódhatnak be az ünnepi szentmisébe és járulhatnak szentáldozáshoz.