Pénz7 programok az ózdi SZIKSZI-ben

(A képre kattintva galéria nyílik!)

A Pénz7 pénzügyi és vállalkozói témahét országos programjához kapcsolódóan tartottak előadásokat az ózdi Széchenyi István Katolikus Gimnázium és Szakgimnáziumban. Az intézmény fontos feladatának tartja a tanulók pénzügyi és vállalkozói kultúrájának fejlesztését, szemléletük ennek megfelelő alakítását, minél több, a gyakorlatban jól hasznosítható ismeretek átadását, hogy felnőttként tudatosabban, felkészültebben hozzák meg pénzügyi döntéseiket, ismerjék a vállalkozások világát. Március első hetében hét tanulócsoport vesz részt a projektben. Március 3-án három osztály foglalkozásainak megtartásához önkéntes segítők is érkeztek. Vendégük volt Perényi Zsigmond, az ITM európai uniós fejlesztésekért felelős államtitkára, Úsz Illés miniszteri biztos, dr. Forman Balázs, a Corvinus Egyetem docense és Fürjes Pál, az ózdi SPAL Kft. ügyvezetője. A vállalkozói projektórákon az „Ötletből vállalkozás” címmel kellett a tanulóknak különböző problémákra megoldási ötleteket találni, felmérni a befektetési igényt, piacot találni termékeiknek, szolgáltatásaiknak, marketing eszközökkel a potenciális vevőkhöz eljuttatni azokat. A pénzügyi témát választó osztályokban a „Biztosítások” volt a központi téma. Beszélgettek a gondoskodás, a kockázat csökkentésének lehetőségeiről, egyszerűbb biztosítási számításokat is végeztek a csoportok. A segítő önkéntesek és a szaktanárok nagyon jól együttműködve, egymást kiegészítve vezették a foglalkozásokat. A vendégek megosztották tapasztalataikat, sok hasznos tanáccsal látták el a fiatalokat.