Ricsei keresztúti stációk megáldása Irgalmasság vasárnapján

A szentmise kezdetén Bereczkei Miklós c.apát úr megáldotta a 15 keresztúti stációt a templom körül.

ricsei stác megáld

A szertartás elején Matyi Péter plébános, valamint az egyházközség elnöke köszöntötte Főtisztelendő Bereczkei Miklós c. apát urat, a helyi és térségbeli híveket, zarándokokat. Barati László megköszönte hogy elfogadta a felkérést és megbízatást érsek főpásztorunktól, hogy megáldja ezt a keresztutat. Köszönetét fejezte ki a híveknek is, akik adományaikkal hozzájárultak a keresztúti stációk állíttatásához! Hiszen - ahogy fogalmazott - bízunk benne, hogy a templomunk körül kivitelezett keresztút sok ember számára ad majd iránymutatást a nehézségek, megpróbáltatások és keresztek hordozásában. Bereczkei Miklós atya szentbeszédében arról beszélt, hogy a keresztény ember megrendült szívű ember, már az első húsvéti eseményeket követő korai időben hálából járták végig Jeruzsálemben az emberek a Via Dolorosat,  a fájdalmak útját. Majd az Úr szenvedésére emlékezve és azokat megörökítve stációkat helyeztek el. Később ez oda került templomaikba a 14 stációs keresztút, majd a templomok köré, hogy közösségben végigjárva imádkozzák a hívek, de egyedül végig járva  is tanít, formál bennünket. Emellett szent erőt ad, hogy mások keresztjeinek hordozásában is segíthessünk. A keresztút minden idők embere számára Isten irántuk való irgalmasságának kőbe vésett mutatója.

vágott ricsei stác totál

A munkálatok közel 3,5 millió forintból valósultak meg, amely a ricsei önkormányzat és a ricsei egyházközség híveinek adományaiból állt össze. Ricse  az Egri Főegyházmegyében, Borsod-Abaúj-Zemplén megyében, a Bodrog-közben, a cigándi járásban fekvő nagyközsé.