Szent Cecíliát ünnepelték Miskolcon

ceci

Szent Cecíliának, az egyházi zene védőszentjének estéjén, Miskolcon a Mindszenti templomban a Minorita templom, az Új-diósgyőri templom és a Mindszenti templom kórusa, ismét együtt ünnepelt. Évtizedes hagyomány, hogy ezen az estén Miskolc római katolikus templomának egyikében összegyűlnek a kórusok. A pandémia azonban ezt a hagyományt megszakította. Most, Gergely Péter Pál, Regős Zsolt és Murvainé Bodnár Ildikó karvezetők indítványára, újra megrendezték a kórusestet. Halmos, Palestrina, Viadana,  Gasparini, Liszt, Mozart és más szerzők művei is elhangzottak a szentmise utáni koncerten. Az említett karvezetők és az énekesek, szeretnék a közös éneklés által megerősíteni összetartozásukat továbbra is.