Szent II. János Pál búcsú Egerben

1697991104812

Megtöltötték a hívek az egri Szent II. János Pál Missziós Központot 2023. október 22-én vasárnap a Szent II. János Pál búcsú alkalmával. A fél 11-kor kezdődő búcsúi szentmisét és az ünnepi homíliát Dr. Lengyel Gyula c. esperes, erdőtelki plébános tartotta. A szentmise kezdete előtt a templomnak a búcsúra elkészült új papi székeit Dr. Csizmadia István az Egri Bazilika plébánosa, a Székesegyházi Főesperesség főesperese áldotta meg. Az ünnepi szentmisén az Eszterházy Károly Katolikus Gyakorlóiskola gimnazistáinak kórusa közreműködött, akik fiatalos lendületükkel és énekeikkel tették bensőségesebbé az ünnepet. A szentmise után a templom hátsó udvarán szeretetvendégséggel zárult az ünnepség.

1697991104871

Szent II. János Pál pápa, köszönjük, hogy a pápai beiktatásodnak napra pontosan 45. évfordulóján ilyen szépen megünnepelhettük templomunk búcsúját! Köszönjük, hogy meghallgattad imánkat és az esős reggel és misekezdés után a szabadtéri agapéra nem csak elállt az eső, de még a nap is kisütött, ez akkor és ott számunkra csoda volt! Szent II. János Pál, templomunk védőszentje, közbenjárásodat kérjük, hogy templomunk az egri emberek és főleg a Felsővárosban élő emberek számára a hit megújulásának, és a Krisztussal való találkozásnak a helye és eszköze lehessen! Szent II. János Pál könyörögj érettünk!

beküldött hír