Szentmise és szentségimádás Ecséden

Ünnepi szentmisével és szentségimádással csatlakoztak a világméretű szentségimádási világnaphoz a Szentkút-völgyében.

2020. november 21-én Boldogságos Szűz Mária bemutatása a templomban  emlékünnep tiszteletére szentmisével egybekötött vezetett szentségimádásra került sor délután Ecséden, a Szentkút-völgye Boldogasszony kápolnában, ezzel csatlakozva a Krisztus Király előestéjén meghirdetett világméretű szentségimádási naphoz. A magyar nemzetért és a járvány mielőbbi megszűnéséért felajánlott szentmisét celebrálta és a szentségimádást Varga József plébániai kormányzó vezette.

"Bár a mostani járványügyi helyzetben kevesebben veszünk részt a szentmiséken, de "Ahol ugyanis ketten vagy hárman összegyűlnek a nevemben, ott vagyok közöttük.” (Mt 18,20). Mindenkinek köszönjük a jelenlétet és a szíves szolgálatot, külön köszönjük atyának és kántor úrnak, a felolvasónak, és a fotósunknak a szolgálatát! Köszönjük, és bízunk abban, hogy imádságokkal sikerül kegyelmet nyernünk a Jó Istennél, a Boldogságos Szűzanya oltalmát kérve!" - állt a Szentlaposi Szűzanya Kápolna Alapítvány Kuratóriuma által küldött beszámolóban.