Szinodális találkozó a katekéták között

Szinódusi találkozó 1

A Főegyházmegyei Kateketikai Konzultációs Iroda kezdeményezésére 2022. február 8.-án szinodális találkozóra került sor Egerben a Főegyházmegyei Irodaház nagytermében az egyházmegye hitoktatóinak részvételével. A találkozóra a főegyházmegye minden területéről érkeztek hitoktatók, akik mindvégig aktívan és lelkesen dolgoztak együtt. A bennük lévő tenni akarás és a hitoktatás ügyének szívükön viselése központi eleme volt az együttlétnek.

Szinódusi találkozó 2

A szinodális véleménycsere egyértelmű gyümölcse volt az együtt gondolkodni tudás képességének megmutatkozása, így az alkalom kiváló ötletbörzeként is értékelhető volt, ahol egymás jógyakorlataiból és tapasztalataiból is tudtak meríteni a résztvevők. Különös nehézséget jelentő kérdéssel nem találkoztak. Valamennyi kérdéscsoportot részletesen, nyitottan és alaposan válaszoltak meg a jelenlévők.