Tanúságtétel az Érseki Szent József Kollégiumban

Tanúságtétel az Érseki Szent József Kollégiumban Az éves munkatervünknek megfelelően vallási támájú előadást szerveztünk 2020.október 15-én. A meghívott előadó Benyovszky Péter, a gyöngyösi Vak Bottyán János Katolikus Műszaki és Közgazdasági Technikum, Gimnázium és Kollégium igazgatója volt. Színes előadásában beszámolt ifjú-felnőttkori megtéréséről, Krisztusba vetett hitéről. Hangsúlyozta a Szentírás olvasásának fontosságát és azt, hogy a kereszténységet igazán közösségben lehet megélni. Az előadás végén jutalma vastaps volt a diákság részéről, a vezetőségtől a Szent József Alapítvány által készíttetett kollégiumi pólót kapott ajándékba. Beszámolóm végén idézek a pólón található feliratből: „educari progredi in fide”. Czakó Tamás intézményvezető