Tehetséggondozó program a Szent Erzsébet Katolikus Általános Iskolában

(A képre kattintva galéria nyílik!)

A sárospataki Szent Erzsébet Katolikus Általános Iskolában 2019. június közepén lezárult a Nemzeti Tehetségprogram által meghirdetett NTP-KNI-18-0065 pályázat, melynek címe „Kulcsok népi hagyományaink örökségládájához”. A programba 20 fő tanuló került beválogatásra.  A heti rendszerességgel megtartott foglalkozásokon a diákok betekinthettek a rég múlt hagyományaiba, amelyek talán mára már feledésbe is merültek. Az egy tanévet átívelő programban kiemelt figyelmet fordítottak az egyházi ünnephez kapcsolódó, a Zemplén területen kialakult hagyományok megismerésére. A történelmi és vallási háttérről szóló színes, interaktív foglalkozásokon a tanulók megismerkedtek népi játékokkal, énekekkel, szokásokkal.

A diákok ellátogattak a Sárospatakon tevékenykedő kézműves mesterekhez, majd a foglalkozásokon többek között saját maguk készítettek adventi koszorúkat, mézes sütemények, hímzett ajándéktárgyakat. Az alkotásokból kiállítás készült, melyet a szülők az iskola aulájában tekinthettek meg. A projektet személyiség fejlesztő foglalkozások tették teljessé, melyeken konfliktuskezelési és tanulási technikákkal is megismerkedtek a tanulók, fejlődött ön -és társismeretük. A közös programok jó hangulatban, tartalmasan teltek, amelyek alkalmasak voltak a közösségi összetartozás kiépítésére is.