Tenki iskolások nyaraltak a Balatonnál

A tenki Szent Imre Katolikus Általános Iskola néhány tanulója 2019. július 1-től 6-ig egy élményekben gazdag, felejthetetlen hetet töltött el a Balaton partján. Iskolánk plébánosa Dr. Lengyel Gyula atya felvette a kapcsolatot a balatonboglári plébánossal, aki a helyi plébánián szállást adott nekünk. Élveztük a „magyar tenger“ szépségeit, kirándultunk Keszthelyre és Tihanyba is.Részt vettünk az esti szentmisén, ahol -legnagyobb örömünkre- diákjaink oltárszolgálatot vállaltak.

A  reggeli és a vacsora elkészítése mindig nagyon jó hangulatban történt, egy igazi nagycsalád voltunk ez alatt az idő alatt.

Köszönjük az Egri Főegyházmegyének és iskolánk alapítványának, hogy kirándulásunkat anyagilag is támogatták. Hálásak vagyunk  községünk polgármesterének Szopkó Tamásnak, aki az utazásban segített bennünket. Kolléganőim Balázs- Nagy Marianna, Ivády Ágnes, illetve iskolánk plébánosa Dr. Lengyel Gyula a programok megszervezésében és kivitelezésében aktívan vettek részt.

Bízunk benne, hogy jövőre ismét lesz lehetőségünk hasonló tábor szervezésére.

 

                                                                                                         Racsekné Csapó Csilla

                                                                                                                      igazgató