"Több vagy ha adsz" - 72 óra kompromisszumok nélkül Mezőnyárádon

A mezőnyárádi diákok bekapcsolódtak a 72 óra kompromisszumok nélkül ifjúsági akcióba.

A mezőnyárádi Boldog Sándor István katolikus Általános Iskola Karitasz Junior csoportja idén első alkalommal csatlakozott a három napos "Több vagy ha adsz!" mottójú ifjúsági akcióhoz, melynek célja a segítségnyújtás és az önkéntes munka örömének felfedezése 72 órában. Az önkéntes akció 2019. október11-én, pénteken délután került megszervezésre. Iskolánkban a főépület előtti díszrácsot festettük le a junior karitaszos gyermekekkel. Sokan csatlakoztak hozzánk iskolánk tanulói közül. Nagyon aktívak és elkötelezettek voltak a feladat elvégzésében. A 72 óra célja az, hogy a fiatalokat meghívja, hogy ezen a hétvégén tegyék szabaddá magukat arra, hogy segítsenek ott, ahol szükség van rá. Fel szeretnénk hívni a társadalom figyelmét a fiatalok erejére, elkötelezettségére, lelkesedésére, segítőkészségére. Az akcióban résztvevő fiatalok megtapasztalják, hogy együtt nagy dolgokra képesek, és hogy segíteni másoknak szabadon, nagyszerű érzés, és nagy ajándék. Az eseményről készült felvétel a következő linkre kattintva érhető el: Tobb-vagy-ha-adsz-karitászos-munka-mezőnyárádon

Szöveg és fotó: Varga Lászlóné Tóth Erika Márta