Történetek a miskolci Minorita templom életéből

 

A miskolci minorita templom életét dokumentáló kötet immár a harmadik ilyen kiadvány, amely a közelmúltban jelent meg. A könyv ünnepélyes bemutatója július 12-én a déli szentmisét követően volt. Az érdeklődő híveket Szalkai Z. József atya, a minorita templom plébániai kormányzója köszöntötte. A kiadványt Dr. Várhelyi Krisztina szerkesztette, a kötet létrehozásában 37 szerző vett részt írásokkal és fotókkal. Az 500 példányban megjelent könyv a plébánia elmúlt másfél évének történéseit mutatja be, amelyet  Dr. Gyulai Éva történész, muzeológus, professzor ajánlott az érdeklődők figyelmébe.

A könyvbemutatót  Bognár Lili Janka népdalénekes, Dr. Hortai Rita előadó és a Szent Ferenc Kórus koncertje zárta.

A rendezvény zárásaként Dr. Várhelyi Krisztina szerkesztő megköszönte a kiadvány létrejöttében közreműködő szerzők és anyagi támogatók segítségét, az összefogást, amely nélkül ez a kötet nem jelenhetett volna meg.

 

Kép és szöveg:     Fojtán László