Új katolikus óvoda alapkövét helyezték el Karcagon

Az Egri Főegyházmegye fenntartásában működő karcagi Györffy István Katolikus Általános Iskola 80 kisgyermek befogadására alkalmas, 4 csoportos új óvodája 595 875 000 forintból valósul meg a Magyar Katolikus Egyház országos óvodafejlesztési programjában.

Az alapkő elhelyezését 2021. október 17-én szentmise előzte meg, amelyet Gulyás Zsolt plébános, érseki tanácsos mutatott be, majd az iskola tanulói, tanárai és a helyi közösség tagjai az egyházközség zászlait kísérve, énekelve vonultak át az építési telekre.

Kovács Miklósné, a Györffy István Katolikus Általános iskola igazgatója köszöntő beszédében kiemelte, hogy hét évvel ezelőtt nagy örömmel és várakozással kezdődött el a magas színvonalú, értékes és eredményes katolikus szellemiségű nevelő-oktató munka az iskolában. Ennek köszönhető, hogy mára igény mutatkozott a keresztény, katolikus szellemiségű óvodai nevelésre is. A szülők, az iskola, a plébánia és a főegyházmegye egybehangzó vágya és álma 2022 szeptemberére valósul meg.

Dr. Fazekas Sándor országgyűlési képviselő, kormánybiztos köszöntőjében arra hívta fel a figyelmet, azzal, hogy új intézménnyel gazdagodik a helyi katolikus közösség a város is gazdagodik. Gyarapodik a karcagi oktatás, a város közössége és az a világ, amelyben az emberek élnek itt, a Nagykunságban. Az elmúlt évtizedben, lelkiekben, intézményekben mindig megújulva, alkalmazkodva a korhoz sikerült előrébb lépni. Ezt a megújulást jelképezi ez az óvoda is.

S. Kovács Sándor helyi országgyűlési képviselő és Szepesi Tibor polgármester köszöntő szavait követően az aláírt alapkőletételi okiratot időkapszulába helyezték. Az időkapszulát Gulyás Zsolt plébános, érseki tanácsos áldotta meg a leeresztése előtt.

 

Kónya Éva

KE SZE CSÜ SZO VA
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
2022 Július
Előző
Következő