Új katolikus óvoda épül Boconádon

 A Szent Gellért Katolikus Általános Iskola tagóvodájának alapkövét szeptember 26-án tették le ünnepélyesen.

Versler Sándor plébániai kormányzó a Szent István Televízió kérdésére elmondta, az új létesítmény megvalósítását a növekvő gyermekszám indokolja. Hozzátette, a családok, szülők, korábban is szívesen bízták gyermekeiket a katolikus óvodai nevelésre.

A történelem megtanított minket hogy szeressük a családunkat, gyermekeinket, hiszen ez a jövő – mondta az ünnepségen Szabó Zsolt országgyűlési képviselő. Mint fogalmazott, az állami és egyházi forrásokból megvalósuló beruházás pedig biztosítja azt, hogy Boconádon mindig legyen gyerekhang.

A település polgármestere örömét fejezte ki hogy az utóbbi időben mind a házasságkötések, mind pedig a születések száma növekszik. Kis István elmondta továbbá, jó döntés volt korábban a katolikus egyházra bízni az általános iskola és az óvoda fenntartását, a gyarapodó családok pedig Boconád jövőjét jelentik.

Az alapkőletételt megelőző szentmisén Nagy István hevesi plébános megáldotta az új óvoda védőszentjét, Szent Józsefet ábrázoló ikont.