Új teremtésvédelmi kezdeményezések az ózdi SZIKSZI-ben

(A képekre kattintva galéria nyílik!)

"Olyan lesz a jövő, mint amilyen a ma iskolája!" (Szent-Györgyi Albert)

A környezettudatos életszemléletre nevelés folyamatos projekt az ózdi Széchenyi István Katolikus Gimnázium és Szakgimnáziumban. A meglévő akciók mellett az idei tanévben hagyományteremtő szándékkal két új program is bevezetésre került. Szeptember közepén a Széchenyi-napi megemlékezés keretében a 9. évfolyamos osztályok egy-egy facsemetét ültettek el, amit a tanulmányi idejük alatt gondoznak, nevelnek majd. Februárban pedig, a szelektív hulladékgyűjtés fontosságát hangsúlyozva, kupakgyűjtési akció indult. A SZIKSZI tanulói, dolgozói ezentúl egy igényesen kivitelezett, szív alakú gyűjtőbe dobhatják a műanyag flakonok kupakjait, amelyeket időről-időre jótékony célra szeretnének felajánlani. Az intézményben egyébként nemcsak a kupakokat gyűjtik külön, hanem más hulladékokat is, ily módon erősítve a tanulókban a környezetvédelem fontosságát.