Újra Lelki Percek a jászberényi iskolábanÚjra Lelki Percek az iskolánkban A Jászberényi Nagyboldogasszony Katolikus Óvoda, Kéttannyelvű Általános Iskola és Gimnáziumban hónapok óta nem hallgathattuk közösen hétfő reggelente első óra előtt az iskolarádión keresztül megszólaló Lelki Perceket, mely egész hétre lelki útravalót, feltöltődést ad diákjainknak, pedagógusainknak. Március óta (a vírushelyzet szülte iskolabezárások óta ) szeptember 14-én reggel újra hallhattuk dr. Novák István főigazgató atya gondolatait, mely a Szent Kereszt felmagasztalásáról, és a Fájdalmas Szűzanya ünnepéről szólt, melyeket a hét során ünnepel a Katolikus Egyház. Főigazgató atya elmondta, hogy egész életünkben arra kell figyelni, amit Istentől kapunk. A Kereszt hordozása segítséget nyújt abban, hogy teljes értékű felnőttek legyünk. Minden tudás eltörpül Isten tudása mellett. Most, mikor annyi bizonytalanság, szenvedés, fájdalom, nehézség van az életünkben, különösen fontos az Istenre figyelnünk. Jelen pillanatban az iskolai élet is egy nagy megpróbáltatás számunkra. A középkorban volt egy szép szokás. Járványos idők végén a Szűzanyának hálát mondva felállítottak egy keresztet, vagy egy Szűzanya szobrot, és így köszönték meg, hogy véget ért a járvány. Kérjük mi is Őt, hogy a héten, és azt követően egész életünkben bizalmat, optimizmust, és erőt sugározzon nekünk. Éljünk úgy a mindennapokban, hogy az Ő nyomában járhassunk. Végül a főigazgató atya e-képpen zárta gondolatait. „Imádunk Téged Krisztus és áldunk Téged, mert szent kereszted által megváltottad a világot”…

 

Kelemen Csilla