Urunk születésének ünneplése Egerben

December 24-én, csütörtökön az előző évektől eltérően a járványhelyzet miatt Megváltónk születését nem éjfélkor, hanem az este a 6 órakor kezdődő szentmisében ünneplik az egri bazilikában, a szentmisét Ternyák Csaba egri érsek mutatja be, majd a főpásztor december 25-én 10 órakor szentmisét celebrál. Mindkét szertartást élő adásban közvetíti a Szent István Rádió, az adás földfelszíni sugárzásban, az interneten és telefonos alkalmazáson is elérhető. December 26-án és 27-én is közvetíti a szentmiséket a rádió.

Az egri bazilika honlapján olvasható további információk:

"Mivel a templomunk befogadóképessége a felújítás miatt jóval kisebb, mint korábban volt, ill. a tumultus elkerülése érdekében 24-én és 25-én délután 4 órakor előesti szentmise is lesz. Ezen a napon (csütörtökön) 11 órától 15.30-ig a Bazilika ZÁRVA lesz. 17.30-tól pedig orgonakoncert várja az ünnepi szentmisére érkezőket.

A karácsony vigíliai és első napi perselyadományainkkal a papnevelést fogjuk támogatni.

Karácsony napján a HISZEKEGYNEK a „megtestesült a Szentlélek erejéből, Szűz Máriától és emberré lett” szavainál térdet hajtunk.Ezen a napon akik a pápai Urbi et Orbi áldást áhítattal fogadják teljes búcsúban részesülhetnek.

December 26-án szombaton (Szent Istvánnak, az egyház első vértanújának napján) a bazilikában ünnepi rend szerint délelőtt 7, 8.30, 10, 11.30-kor és este 6 órakor lesznek a szentmisék."

forrás:http://www.eger-bazilika.plebania.hu/

kép: Lorenzo Monaco: Jézus születése, 1406–1410 körül