Védőszentet választottak osztályaiknak a tibolddaróci iskolások

A 2021. szeptember 1-jével egyházi fenntartásúvá vált Boldog Sándor István Katolikus Általános Iskola II. Rákóczi Ferenc Tagiskolájában az osztályok védőszentet választottak maguknak.

tiboldddd

Tóth-Krokos Rita hitoktató kezdeményezésére történt a januári iskolaszentelő összekötése ezzel az eseménnyel. A védőszentet a gyerekek az osztályfőnökük segítségével választották ki több szent életútjának megismerését követően. Az alábbiak szerint döntöttek az osztályok: 1. osztály: Szent Miklós 2. osztály: Páduai Szent Antal 3. osztály: Szent Hedvig 4. osztály: Szent Ágoston 5. osztály: Árpád-házi Szent Margit 6. osztály: Szent Imre 7. osztály: Szent István 8. osztály: Szent Donát A választott szent tiszteletére feldíszítették a tanulók a faliújságot, illetve házi oltárt is készítettek. Hétfőnként az iskolai hét indító imádkozások alkalmával egy-egy osztály bemutatja majd az iskolaközösség előtt is a saját védőszentjét, annak életútját. Az osztályok védőszentjeiket nemcsak erre a tanévre választották, egészen ballagásukig védőszentjük oltalma alatt állnak majd.