Virágvasárnap Egerben, 2019.

A barka megáldásával, valamint a bazilikába való ünnepélyes bevonulással vette kezdetét a virágvasárnapi szertartás az egri bazilikában.

A kispapok passióéneke után szentbeszédében Ternyák Csaba arra hívta fel a figyelmet, hogy bár az épületbe pálmaágakkal, ünnepélyesen vonultak be, a szenvedéstörténet a Golgota realitásába vezeti a hívő embert. Az emberi befolyásolhatóságról, az árulásról és a hazugság mélységéről gondolkodtat el mindez – mondta.

Isten a szeretet és a szeretet a kereszten mutatkozik meg a legnagyobb erővel – fogalmazott a főpásztor, majd beszéde zárásaként hangsúlyozta, a kereszten meghalt Krisztus előtti leborulásban született gondolataink készítsék elő idei húsvétunkat és az örök jövőnket.

A szentbeszéd után a húsvét vigíliáján beavató szentségekben részesülők megerősítették a Krisztus-követésre, valamint a keresztény életre irányuló szándékukat.