XII. Őszi Szent Erzsébet Napok

Sárospatak, 2019. november 12-24.

November 12. kedd:

16:30 Előadás a Szent Erzsébet Házban „Szent Erzsébet a tevékeny szeretet ikonja” címmel.

Az előadást tartja: Ft. Páll Miklós sárospataki görögkatolikus parókus.

November 14. csütörtök: Boldog Mária Merkert liturgikus emléknapja

17:15  Boldog Mária Lujza ereklyéjének kihelyezése és litániája. Rózsafüzér imádkozása.

18:00  Ünnepi szentmise a Szent Erzsébet Nővérek Kongregációja társalapítója és első rendfőnöknője tiszteletére a bazilikában.

A szentmisét bemutatja, homíliát mond: Ft. Mészáros Ferenc hercegkúti plébános.

November 15. péntek:

17:00   Szent Liturgia a Szent Péter és Szent Pál Görögkatolikus Templomban.

Szent Erzsébet kenyerének megáldása és kiosztása.

20:00 Akathisztosz himnusz imádkozása.

November 16. szombat: Szent Erzsébet halálának emléknapja a világegyházban

19:00 Szent Erzsébet családi est a Szent Erzsébet Katolikus Általános Iskolában.

November 17. vasárnap: Szent Erzsébet ünnepe a világegyházban.

8:00  A cigándi Szent Erzsébet templom búcsúja.

10:30  Ünnepi Szentmise a bazilikában.

A szentmisét bemutatja és homíliát mond: Ft. Resch Tamás jászberényi újmisés káplán.

November 18. hétfő: A Bazilika cím kihirdetésének évfordulója

13:00  Szent Erzsébet felolvasóverseny, az Abaúj-Zempléni Főesperesség katolikus iskolái – Encs, Szerencs, Szikszó, Sátoraljaújhely és Sárospatak – részvételével a Szent Erzsébet Házban.

November 19. kedd: Szent Erzsébet ünnepe a magyar egyházban

Iskolanap a Szent Erzsébet Katolikus Általános Iskolában

8:00-17:30  Egyházmegyei szentségimádási nap.

11:00  Ünnepi szentmise a Bazilikában, a Katolikus Általános Iskola részvételével.

A szentmisét bemutatja és homíliát mond: Ft. Vizi János káplán, Eger – Belváros Főplébánia.

17:30 Gyertyás processzió a Szent Erzsébet ereklyéjével a bazilikától a várkápolnába.

18:00 Szentmise a várkápolnában.

A szentmisét bemutatja, homíliát mond: Ft. Lóczi Tamás esperes, sátoraljaújhelyi plébános.

Sárospatak Város Szent Erzsébet-díjának átadása.

Napközben a diákok Szent Erzsébet „járás” a városban.

November 20. szerda:

16:30 A Szalkai-kódex (Szalkai László esztergomi érsek iskoláskönyve – a Magyarországon fennmaradt első, írott leckeköny) hasonmás kiadásának kötetbemutatója a Szent Erzsébet Házban. A kötetbemutató megnyitja: Ft. Ternyák Csaba egri érsek.

November 24. vasárnap:

11:00  A vajdácskai templom búcsúja.

A szentmisét bemutatja és homíliát mond: Ft. Szabó Attila sátoraljaújhelyi káplán

Helyszínek:

Sárospataki Bazilika

Szent Erzsébet Ház (3950 Sárospatak, Szent Erzsébet u. 13.)

Szent Erzsébet Katolikus Általános Iskola (3950 Sárospatak, Bartók Béla u. 2.).)

Szent Péter és Szent Pál Görögkatolikus Templom (3950 Sárospatak, Szent József u. 8.)

Római Katolikus Templom, Vajdácska (3961 Vajdácska, Fő u.)

Római Katolikus Templom, Cigánd (3973 Cigánd, Kiss út 2.)