VI. Élő keresztút Ecséden

Az elmúlt évekhez hasonlóan idén is megrendezik Ecséden az élő keresztutat nagypénteken.

Az Ecsédi Egyházközség és a Szentlaposi Szűzanya Kápolna Alapítvány közös szervezésében megvalósuló esemény, 2024. március 29-én, nagypénteken, a hagyományoknak megfelelően déli 12.00 órakor veszi kezdettét, rövid elmélkedéssel az Ecséd Mindenszentek-templomban. Ezután a településen keresztül a szokott útvonalon járják végig Krisztus szenvedését egészen a Szentkút-völgye Boldogasszony kápolnáig, ahol rövid imádsággal és himnuszokkal zárul a keresztút, melyet ebebn az esztendőben a magyar ifjúságért ajánlanak fel. Az útvonal a templomtól indul, majd a településen keresztül a Szentkút-völgye Boldogasszony kápolnáig tart. A keresztút bármely állomásánál be lehet csatlakozni.

Mindenkit szeretettel hívnak és várnak a szervezők!