10 éve kapott "basilica minor" címet a sárospataki bazilika

Immár 10 éve annak, hogy 2007. november 18-án, Juliusz Janus pápai nuncius kihirdette: a vár temploma, a sárospataki római katolikus templom "basilica minor" rangot kapott. A város szülöttje, Árpád-házi Szent Erzsébet jubileumi szentévében, ajándékként fogadta az egyházközség és a település az Apostoli Szentszék döntését, melyről minden évben megemlékeznek. Idén nemcsak a bazilika rang jubilál Sárospatakon, ezzel egyidős az Őszi Szent Erzsébet Napok programsorozat is. November 18-án este hálaadó szentmisére gyűltek össze az egyházközség hívei, és a városban lévő intézmények vezetői. Az ünnepi szentmisét Csizmadia István, kanonok, az egri főszékesegyház plébánosa végezte. A liturgiát követően a plébánián folytatódott az ünneplés. Bereczkei Miklós plébános és Aros János polgármester köszöntője után rövid összeállításban mutatták be a bazilika nemrég lezárult külső felújítását, a szomszédságában működő Szent Erzsébet Ház tevékenységét, az immár 6. éve jelenlévő Szent Erzsébet Nővérek közösségét, és nem utolsó sorban a Szent Erzsébet Katolikus Iskola oktató-nevelő munkáját.

 

További képek ebben a facebook galériában láthatók: KLIKK IDE!