80 éves a lajosvárosi templom

80 évvel ezelőtt, 1937. november elsején szentelte fel  Kriston Endre egri segédpüspök a lajosvárosi templomot. Az évforduló alkalmából ünnepi szentmisén emlékeztek az építőkről, és az elődökről a hívek. Deli Lajos plébános a szentmise elején megáldotta az evangelisták jelképeivel díszített új ambót. A lelkipásztor szentbeszédében a közösség erejéről szólt, kiemelve: egykor a semmi közepén épült a templom, de már akkor bölcsen látták az elődök, hogy igény van arra, hogy itt álljon Isten háza. Azóta benépesedett a környék, kiépült Lajosváros.  A plébános Isten áldását kérte az alapítókra, a hívekre és az egész közösségre. A szentmise után Deli Lajos plébános megáldotta azt a fát és emléktáblát, mellyel a lajosvárosi fertálymesterek állítottak emléket az évfordulónak.

Dr. Vas Miklós fertálymester rövid beszédében kiemelte: a tölgy olyan fa, mely mélyen gyökerezik, s a mi hitünknek is ugyanígy mélyről kell táplálkoznia.

Az ünnepséget szeretetvendégség zárta.