Ádventi szentségimádás és virrasztás

Adventi szentségimádást és virrasztást szervezett az Egri Római Katolikus Egyetemi Lelkészség 2017. december 5-én 20 és 24 óra között az egri Jézus Szíve Plébánián. Az egyetemisták és Eger városának hívei ezzel az imaprogrammal kezdték el az idei adventi készületet. Az este folyamán imádkoztak a 2020-as Nemzetközi Eucharisztikus Világkongresszus előkészületéért is. A négy órás szentségimádást Füleczki István atya az Eszterházy Károly Egyetem lelkésze, a Jézus Szíve Plébánia káplánja vezette. Az első imaórában az egyetemi hallgatók imádkoztak, majd ezt követően sor került rózsafüzér-, litániák imádkozására is. Az imádságok után hosszú csend alatt, mindenki az Úr elé vihette imaszándékait. A befejező áldás előtt pedig a jelenlévők közösen imádkozták el a zsolozsmát. A virrasztáson szép számmal vettek részt a hívek. Volt, aki csupán néhány percre tért be az Úrhoz, de sokan mind a négy órát Vele töltötték. Az egyetemi hallgatók, akik renszeresen részt vesznek a Lelkészség programjain nagy szerepet játszottak az előkészületben és a szervezésben, valamint ők maguk is egész éjjel az Eucharisztia előtt imádkoztak.