A Főegyházmegyei Könyvtár programjai az Ünnepi Könyvhéten

 

Június 4-én 15 óra 30 perctől az intézmény gyűjteményében található Arany János első kiadásokról tart előadást Laskay Anna informatikus-könyvtáros a Bibliotheca Eszterhazyanában, a Líceum első emeletének 223-as termében.

Június 7-én csütörtökön az Eszterházy téri ünnepélyes megnyitón részt vesz Ternyák Csaba egri érsek. Ezt követően 17 órától kötetbemutató lesz az Érseki Palotában, ahol a főpásztor köszöntőt mond.

A bemutatandó kötetek:

Mihalik Béla: Papok, polgárok, konvertiták - Katolikus megújulás az egri egyházmegyében (1670-1699)
A kötetet bemutatja: DR. HABIL. FORGÓ ANDRÁS (PTE BTK TTI)

Fejezetek az ezer éves Egri Egyházmegye történetéből
A kötetet bemutatja: DR. GÁRDONYI MÁTÉ (Veszprémi Érseki Hittudományi Főiskola)

Június 8-án,  pénteken az Eszterházy téren 16 és 18 óra között mutatja be és dedikálja köteteit Löffler Erzsébet.

Június 9-én, szombaton  11 órától  Sebestyén Elemér: „Segítség megnősültem” című kötetét ismerheti meg a közönség, a szerzővel és Pindroch Csaba színművésszel beszélget az Eszterházy téren Balogh Ferenc könyvtárigazgató.

Június 10-én,  vasárnap 20 órától  „Gyertek ide gyorsan!” címmel a Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium Magis kórusának előadását hallgathatják meg az érdeklődők az Egri Érseki Palota Turisztikai Látogatóközpont udvarán.

Minden érdeklődőt szeretettel várnak a szervezők!