A füzesabonyi diákok nyári hittantáboros élményei


Mátraszentimre-Bagolyirtás Stella üdülőjében töltött el 5 felejthetetlen napot a füzesabonyi Széchényi István Katolikus Általános Iskola 27 tanulója. A július 10-től július 14-ig tartó táborban a gyerekek 3. osztálytól, 8. osztályig vehettek részt. A jelentős korkülönbség ellenére a gyerekek hamar megtalálták egymással a közös hangot, ami annak is betudható, hogy sokan több év óta a tábor rendszeres résztvevői. A tábor programjai közé a Gyöngyösi ferences templom, a Szent Bertalan templom és kincstár meglátogatása, a sástói békatanösvény végigjárása szerepelt már az első nap. A következő napok is sűrű programot hoztak: zarándoktúra Fallóskútra, számháború, a Mátraszentimrei Ásványház (ahol az aranymosás rendkívül tetszett gyermeknek, felnőttnek egyaránt), Siroki vár megtekintése. Minden nap végére alaposan elfáradtak a táborlakók.

A már hagyománnyá vált pásztói strandolás, ismét élvezetes programnak bizonyult ebben az évben is. A táborban eltöltött idő alatt hitéleti tevékenységeink közé tartozott többek között a mindennapos énektanulás, a reggeli közös ima és a rózsafüzér imádkozása is. A közösségi élményt és egymás elfogadását az idén is a közösségi játékok felejthetetlen hangulata mélyítette el. Ebben az évben is élményekben gazdagon tértek haza a táborozó diákok. Többen jelezték, hogy jövőre is szívesen eljönnének. A táborunk az EFOP 1.3.5 - 16 - 2016 - 00712 pályázat segítségével valósult meg. Köszönjük a pályázat adta lehetőséget! A tábor szervezői: Ötvösné Perge Edit, Nagyné Deli Mónika, Nagy Péter