A Határtalanul program keretében adácsi gyerekek jártak Erdélyben

(A képre kattintva galéria nyílik!)

2017. október 9-től 13-ig az Adácsi szent Jakab Katolikus Általános Iskola és Sportiskola 20 tanulója a Határtalanul program keretében körutazáson vett részt Erdélyben. Az Arany János emlékév kapcsán megtekintették Nagyszalontán a Csonka-toronyban  berendezett múzeumot, és ellátogattak a tordaszentlászlói testvériskolába is. Az út során a tanulók feladata az volt, hogy mondákat, legendákat gyűjtsenek, pl. Szent Lászlóról. Bejárták a nagyobb városokat (Kolozsvár, Nagyszalonta, Csíkszereda, Székelyudvarhely), de eljutottak Székelyföld minden gyönyörű helyére is. Csíksomlyó, Torda-Sóbánya, a Gyilkos-tó, a Békás–szoros  – mind-mind  óriási élményt jelentettek a gyerekek számára. Több helyen koszorúztak a székely hősök tiszteletére: Nyergestető, Farkaslaka, Szejkefürdő.