A premontrei apát idén is támogatta  a jánoshidai plébánia felújítását

 

 

 

A  jánoshidai plébánia épületének további felújításáért jótékonysági bált szervezett az egyházközség november 18-án szombaton – mondta el Soós Tamás Jászalsószentgyörgyi plébános atya.

 

 

Erre az eseményre ellátogatott Fazakas Márton premontrei apát, aki idén is egy millió forinttal támogatta a plébánia felújítását. A tavalyi adományból és az Egri Főegyházmegye támogatásából új tetőszerkezetet kapott az épület. Az idei jótékonysági felajánlásokból pedig a plébánia épületének belső részeit kezdik felújítani.

 

 

Árpád-házi Szent Erzsébet ünnepén Fazakas Márton apát  ünnepi szentmisét mutatott be Jánoshidán és Jászalsószentgyörgyön is.  Ezen a napon a karitász tagok megerősítették küldetésüket, a szegények szolgálatát. Az apát megáldotta a Szent Erzsébet kenyereket és rózsákat, melyeket kiosztottak szentmisén részvevőknek.

 

A jánoshidai templomot és kolostort a premontreiek építették a XII. század végén.