Az Irgalmasság zarándokútja

Hogyan készüljünk az Irgalmasság vasárnapjára?

Helyszín: Mátraverebély-Szentkút Nemzeti Kegyhely

Időpont: 2019. április 27. Szombat 9 órától

A „Szent Fausztina Isteni Irgalmasságért alapítvány” új elnöke Dr. Csizmadia István, az Egri Bazilika plébánosa. / Levélcím: Eger Belváros Római Katolikus Főplébánia; 3300 Eger, Telekessy út 6./

Az ő felkérésére adott tájékoztatást Katona István nyugalmazott egri segédpüspök a részletekről.

Ez alkalommal feltesszük a kérdést: Hogyan kell készülnünk az ünnepségre?

Otthoni feladataink:

1. Tartsunk lelkiismeretvizsgálatot.

- Ha a Jóistent megbántottuk: - gondolattal, szóval, cselekedettel, vagy mulasztással, - bánjuk meg bűneinket és végezzük el a szentgyónást otthon, vagy a Nemzeti Kegyhelyen.

- Ha minket megbántott valaki, tudjunk szívből megbocsátani.

- Ha mi bántottunk meg valakit, akkor kérjünk bocsánatot.

Mindhárom nagyon fontos.

1. Méltóképpen ünnepeljük meg a Húsvéti Szent Háromnapot.

Nagycsütörtök, Nagypéntek és Húsvétvasárnap az egyházi év csúcspontja, amikor a legnagyobb misztériumot ünnepeljük.

1. Nagypéntektől kezdve végezzük a kilencedet, az Irgalmasság Vasárnapjára.

Délután három órakor imádkozzuk el az Irgalmasság Rózsafüzérét a hozzátartozó imákkal. Ezek megtalálhatók a „Jézusom Bízom Benned” című imafüzetben és a katolikus sajtóban.

1. Mátraverebély-Szentkúton Nemzeti Kegyhelyünkön, sok csend, imádság, ének lesz és hallunk majd tanítást, buzdítást is. Legyen ez az imádságnak, a könyörgésnek a napja.

Tudjuk, milyen nagy problémák vannak a világban, Európában, hazánkban.

Csak Isten Irgalmassága segíthet rajtunk.

Legyen közbenjárónk az Irgalmasság Anyja, a Boldogságos Szűz Mária.

Katona István nyugalmazott egri segédpüspök ezúton tudatja, hogy új címen érhető el:

Seregély István Papi Szociális Otthon

4400 Nyíregyháza, Vasgyár u. 1