Diakónusszentelés Jászberényben

Ternyák Csaba egri érsek 2017. december 8-án, Szeplőtelen Fogantatás ünnepén Jászberényben, a Barátok templomában akolitussá avatta Sinka Ferencet, ugyanekkor a Nagyboldogasszony Katolikus Általános Iskola és Középiskola tanárát, Muhari Ferencet pedig állandó diakónussá szentelte az Egri Főegyházmegye szolgálatára.

Az ünnepi eseményen számos diakónus és lelkipásztor mellett jelen voltak az iskola pedagógusai, dolgozói, a diákok képviselői, valamint a családtagok, barátok és az egyházközségek képviselői, hívei.

A hívek megköszönik érsek atyának, hogy helyben, Jászberényben szolgáltatta ki az egyházi rend szentségének első fokozatát. Érsek úr és az újonnan szentelt diakónus életére, szolgálatára kérik Isten áldását, és imádkoznak, hogy szülessenek újabb papi és szerzetesi hivatások!

További képek ITT találhatók.