Élő keresztút Ecséden

"Nagypénteken második alkalommal rendezett az ecsédi egyházközség és  a Szentlaposi Szűzanya Kápolna Alapítvány élő keresztutat Ecséden. Az imádságos menet délben indult el a Mindenszentek templomtól a településen keresztül egészen a Szentkút-völgye Boldogasszony kápolnáig. A közösen szervezett eseményen a tavalyihoz hasonló létszámban vettek részt, távolabbi településről érkezők is, közöttük sok fiatallal.

Az elmélkedéseket Varga József plébániai kormányzó vezette, melynek mondanivalója a mai magyar édesanyákhoz, családokhoz és fiatalokhoz szólt. A menetet a 'szereplők' és résztvevő hagyományőrző lovas egyesület passió jelenetei tették élőbbé.

Az esemény hagyományteremtő céllal szerveződött, hogy közösség megtartó ereje mellett a nagypénteki hagyományt őrizve példát adhassunk a fiataloknak a hit megélésének fontosságáról. Köszönjük minden résztvevőnek, 'szereplőnek' és segítőnek a szolgálatát!" - írta Csontos Péter alapítványi koordinátor.