Elsőáldozás Füzesabonyban

(A képre kattintva galéria nyílik!)

2018. május 13-án, vasárnap a füzesabonyi katolikus templomban 29 gyermek újította meg a keresztségi fogadalmát és részesült életében először az Eucharisztiában.

A gyermekek az előző napi szentgyónásuk óta izgalommal várták a Jézussal való találkozást. Az elsőáldozás előkészületeihez hozzájárultak a templomot díszítő szülők és a gyermekek számára tartott szombat délelőtti felkészítő foglalkozások. Az ünnepi szentmisét Szemenyei Péter, az egyházközség plébánosa mutatta be, aki szentbeszédében kiemelte a család felelősségét abban, hogy a gyermekek további nevelésében Jézus és a szülők egyaránt szerepet kapjanak. Az ünnepet a templom udvarán agapé követte. Remélhetőleg az Eucharisztiával való egyesülés a keresztény élet folyamatos segítője lesz a gyermekekben, ami növeli és megújítja bennük a kegyelmi életet – zárta beszámolóját Nagy Péter hittanár.