Fekete – fehérben: kiállítás Kádár érsek fotóiból

(A képre kattintva galéria nyílik!)

Kádár László korábbi egri érsek fotóiból nyílt kiállítás az Egri Érseki Palota Kulturális Turisztikai és Látogatóközpontban. A tárlat apropója, a főpásztor érseki beiktatásának 40. évfordulója. Az ünnepélyes megnyitón Ternyák Csaba érsek méltatta Kádár László munkásságát és örömét fejezte ki hogy ilyen méltó módon emlékezik meg az Egri Főegyházmegye, elődje személyéről.

Köszönetet mondott azoknak, akik segítették a kiállítás létrejöttét, köztük Urbán Mártának és Németh Zoltánnak.

Amint Urbán Márta, az Egri Főegyházmegyei Levéltár munkatársa elmondta, kollégáival a 40 éves  jubileum közeledtével levéltári kutatásokba kezdtek, ekkor találtak rá a Kádár László által készített fekete-fehér fotókra, amelyeket eredeti állapotukban tártak a nagyközönség elé.

Portrékat és a Bükkben készült természetfotókat 1959 és 1965 között készítette Kádár László, még a felsőtárkányi és a bélapátfalvi kápláni évei alatt. A kiállítás április 30-áig tekinthető meg az Egri Érseki Palota Kulturális Turisztikai és Látogatóközpontban.

Bérczessy András

Ízelítő a kiállítás fotóiból:

IDE KATTINTVA!