Folytatódik a hagyomány: idén is hittanverseny az egri Andrássyban

Az Andrássy György Katolikus Közgazdasági Szakgimnázium, Gimnázium és Kollégium idén is szervez hittanversenyt az Egri Főegyházmegye fenntartásában lévő katolikus általános iskolák felső tagozatos tanulói számára.

A verseny témája idén az egyháztörténelem lesz, a Trienti Zsinat befejezésének 455. évfordulója alkalmából.

Minden iskola egy három főből álló felső tagozatos csapattal nevezhet!

A verseny kezdésének időpontja: 2018. november 30. péntek, 1300 óra.

Helyszíne: Andrássy György Katolikus Közgazdasági Szakgimnázium, Gimnázium és Kollégium Eger, Klapka György u. 7.

A csapatok 945 órától regisztrálhatnak felkészítő tanáraikkal az Andrássy aulájában.

Ezután átkísérjük a csoportokat a Főegyházmegyei Könyvtár barokk termébe, ahol múzeumpedagógiai órán vesznek részt 1030 órától, 1130 óráig.

1200 órától 1225 óráig szendvicsebéddel látjuk vendégül a csapatokat és felkészítő tanáraikat.

1300 órakor kezdődik a verseny az iskola tornatermében.

A jelentkezés határideje: november 23. péntek

Jelentkezni a 36/510–060 telefonszámon vagy a 36/510–061 telefaxszámon vagy a titkarsag@andrassy-eger.hu e-mail címen lehet.

Kötelező irodalom:

Dr. Szántó Konrád: A KATOLIKUS EGYHÁZ TÖRTÉNETE II.. Bp., 1985. Ecclesia, 123-135.o.

Ajánlott irodalom:

Hubert Jedin: A ZSINATOK TÖRTÉNETE. Bp., 2009. Ecclesia, 92-118.o.

A felkészüléshez az anyagokat előzetesen minden iskolának megküldjük vagy letölthetők iskolánk (www.ekszi.hu) honlapjáról, vagy erre a linkre kattintva: 2018Andrassy_hittanverseny_anyaga

A csapatok többségében a kötelező irodalom és kisebb részben az ajánlott irodalom továbbá a segédanyag és a múzeumpedagógiai óra anyaga alapján fogják megírni a versenyfeladatokat.

Előzetes feladat:

A témával kapcsolatban egy önállóan választott esemény, személy, stb. - szabadon választott technikával, otthon elkészített képét kell hozni A/3. méretben.

Az előzetes feladat megoldását a zsűri pontozni fogja.

Érdeklődni Béres Gyula tanár úrnál, a 30/9377-519 telefonszámon vagy a beres.gyula@andrassy-eger.hu címen, Tóth László tanár úrnál, a 20/3422-256 telefonszámon vagy a toth.laszlo@andrassy-eger.hu címen lehet.

Eger, 2018. október 8.

Rozmán Éva