Gyümölcsoltó Boldogasszony - családok zarándoklata Ecséden

„Minden család egy kegyhely legyen, egy csodás hely, ahol veletek összefogva teszi csodáit a lelkek mélyén. Szívről szívre járva kezetekbe adja Szívének Szeretetlángját, mely a családokban uralkodni akaró sátánt a ti áldozatos imáitok által megvakítja.” (Szeretetláng Lelki Napló)

"Idén a családokra szeretnénk a figyelmet fordítani, ezért az ecsédi egyházközség és a Szentlaposi Szűzanya Kápolna Alapítvány közösen meghirdeti a közeledő Mária-ünnep alkalmából a családok zarándoklatát. Ezen a napon várjuk a fiatal, középkorú és idősebb családokat, hogy együtt imádkozzunk, emlékezzünk a családtagjainkra, a gyermekekre. Várjuk a fiatal jegyespárokat, hogy az ünnep keretében kisebb beszélgetéssel felhívjuk a figyelmet a családalapításra, a házasság kihívásaira, a jövőre és az ezeket összetartó erőkre: a szeretetre és a hitre.

Az ünnepi szentmise 2018. április 7-én, szombaton, 16.00 órakor kezdődik a Boldogasszony kápolnában, amit Varga József plébániai kormányzó celebrál.

Mindenkit szeretettel hívunk és várunk!" - írta Csontos Péter alapítványi koordinátor.