János napi borszentelés  

                                                           

 

 

Miskolcon, a karácsonyi ünnepek elmúltával, december 27-én a 18 órai szentmise keretében a Nagyboldogasszony plébánia templomban rendezték meg a 2017. évi hagyományos borszentelést. A Lillafüredi István Nádor Borlovagrend hűen őrzi azt a hagyományt, hogy minden év János napján hálát adnak Istennek az elmúlt év szőlőterméséért, és az ebből készült finom nedűkért, amely az emberi munka gyümölcse.

 

 

A borszentelésre a hivatásos borászokon kívül bárki elhozhatta a szentelésre szánt borait. Az esti szentmisén, az evangélium és a szentbeszéd elhangzása után került sor az oltár elé elhelyezett borok megáldására, melyet Szalkai Zoltán József minorita szerzetes atya / aki a szentmisét is bemutatta/ végzett el.

 

 

Kép és szöveg: Fojtán László