Kárpát-medencei Egyetemi Lelkészségek Találkozója

Tizedik alkalommal rendezték meg a két félév között a farsangi bállal összekötött KELET-et (Kárpát-medencei Egyetemi Lelkészségek Találkozóját) február 2. és 4. között Budapesten. A házigazdák a Műegyetemi Katolikus Közösség (MKK) fiataljai voltak. Idén a magyar főváros adott otthont a Csíkszeredáról, Kolozsvárról, Szatmárnémetiből, Egerből,Debrecenből, Szegedről, Miskolcról, Pécsről, Pozsonyból, Sopronból, Szombathelyről és Budapestről érkező katolikus egyetemisták és lelkészeik találkozójának. A budai Magyar Szentek templomában és a Lágymányosi Ökumenikus Központban zajló programokon idén rekordszámban, kétszázan vettek részt – tájékoztatott Pákozdi István budapesti egyetemi lelkész. A KELET főelőadását Süveges Gergő újságíró tartotta. A színes programokkal, flashmobbal, városnézéssel tarkított találkozót február 3-án a Patrona Hungariae Katolikus Iskolaközpontban farsangi bál, majd vasárnap a Magyar Szentek templomában ünnepi szentmise zárta. A KELET idei mottója „Jó nekünk itt lennünk!” az elmélyülésre indító fő témát vezette be: a közösségek és a család szerepe az életünkben. Az Egri Római Katolikus Egyetem tagjai közül 13-an vettek részt a találkozón Füleczki István egyetemi lelkész kíséretében.

(fotó: Magyar Kurír)