Kárpátalján jártak a gyöngyösi Bottyánosok

2018.május 5-10. között a Vak Bottyán János Katolikus Középiskola 39 diákja és 4 pedagógusa a Határtalanul Program támogatásával Kárpátalján járt. A hatnapos kiránduláson olyan, - a magyarság számára fontos és történelmi eseményekben gazdag - helyeken járt, mint: Tiszaújlak, Huszt, Beregszász, Szolyva, Munkács, Felsőgereben vagy a Vereckei-hágó.

Beregszászon a Bethlen Gábor Magyar Gimnázium vendégei is voltak, akikkel az iskola évek óta jó kapcsolatot ápol. Számukra átadták azt a pénzbeli adományt, amely a mindennapi nehézségeken valamelyest enyhíthet. A hágón az emlékműnél elhelyezték az iskola koszorúját, majd közösen elénekelték a Himnuszt. "Jó érzés volt ott lenni és megtapasztalni, hogy Kárpátalja őrzi még az ősi Vereckét” - mondta el Szentpéteri Gábor.