Kézműves foglalkozás Gyertyaszentelő Boldogasszony ünnepére

 

"A mezőnyárádi diákok Gyertyaszentelő Boldogasszony ünnepére készülve, kézműves foglalkozáson vettek részt.

Kézműves foglalkozás a Szent Domonkos teremben: Gyertyaszentelő Boldogasszony ünnepére készülve, a hét zárásaként kézműves foglalkozásra vártuk a gyerekeket és szüleiket a Szent Domonkos Terembe. Megtanultuk, hogyan lehet újrahaszmosítani a gyertyamaradékokat, és új színes gyertyákat önteni.

 

 

Kipróbálhattunk több módszert a gyertyák díszítésére. Volt, amit már az óvodások is ügyesen el tudtak készíteni, de a kedvenc szalvéták mintái is rákerültek egy-egy alkotásra a nagyok segítségével. Az elkészült gyertyákat a következő iskola misén megáldja Levente atya. Köszönet a segítségért a szülőknek, kollégáknak! Köszönet a pizzáért és a pékáruért, a plébániának az alapanyagért! A program az EFOP családi életre nevelés pályázat keretében valósult meg."

Szöveg: Szelei Katinka