Lelki megújulás: Erdély útjain a balatoni és a borsodszentgyörgyi diákok

Az EMMI támogatásával, 2018. április 12-15-én a Gárdonyi Géza Katolikus Általános Iskola balatoni és borsodszentgyörgyi 7. osztályos tanulói utazáson vettek részt Partium területén.

A HAT-17-01-00131 azonosító számú "Határtalanul!" pályázat keretében 29 fővel és 3 kísérő tanárral utaztak. Az utazás céljai között szerepelt a határon túli bazilikáink, templomaink meglátogatása. Szállásukat a Dévai Szent Ferenc Alapítvány biztosította. Nagyszalontán a gyermekotthonban bemutatták iskolájukat az ott élő gyerekeknek és átadták a nekik hozott adományaikat. Útjuk során felkeresték Petőfi Sándor és Arany János életének legfontosabb állomásait. Koltón a rendhagyó irodalomórán sok új információval gazdagodtak a költő életéről, baráti kapcsolatairól és Szendrey Júliához fűződő szerelméről. A kastély parkjában megkoszorúzták a költő és felesége egész alakos szobrát, megtekintették Petőfi somfájának maradványát a kőasztallal, ahol verseinek nagy részét írta. Útjuk az erdődi várhoz is vezetett, melynek kápolnájában zajlott 1847-ben a házasságkötésük. Sok régi magyar történelmi múlttal rendelkező várost látogattak meg. Jártak Nagyváradon a Szent László Bazilikában, Arany János szülőhelyén, Nagyszalontán, irodalmi megemlékezéssel tisztelegtek nemzetünk híres költőjének emlékhelyénél. Élményekben gazdagon tértek haza.