Megalakult Mezőnyárádon a Caritas Junior ifjúsági csoport

(A képre kattintva galéria nyílik!)

Árvai Ferenc, az Egri Főegyházmegyei Karitász Központ igazgatója november 22-én szentmise keretében tizenhat gyermeket avatott fel ifjú karitász tagnak.

Néhány hónapja született meg az elhatározás, hogy a gyermekek rendszeres csoportéletet élve, közösséggé formálódva alakítsák meg a karitász junior csoportot. Az elhatározást követte a próbarendszer folyamatos teljesítése. Ezt minden gyermek teljesítette, és így jutottak el a felavatáshoz, ami emlékezetessé vált mindnyájuk számára.  Szervezetünk feladata, hogy a gyermekeket ránevelje arra, hogy a keresztény ember nem önmagáért él. Az életünknek nem lehet egyetlen célja, hogy mi magunk boldogok legyünk. Szeretnénk elvezetni őket arra a tapasztalatra, amit Szent Erzsébettől tanultunk: ha boldogok akartok lenni, tegyetek boldoggá másokat. Nagyon fontosnak tartjuk, hogy a karitatív munkát már gyerekkorban megszerettessük azokkal, akik szívesen segítenének. Remélhetőleg azok a fiatalok, akik megtalálják helyüket az iskolai karitász csoportban, felnőttként is aktívan tevékenykednek majd abban.