Minisztránsok beöltözése Mezőkövesden

Megható ünnepségre került sor Nagyböjt 3. vasárnapján a mezőkövesdi Jézus Szíve templomban. Hat tíz év körüli fiú öltötte magára a minisztránsok ruháját. Az idősebb minisztránsok helyére újak lépnek.Miután ezek a gyermekek több, mint fél éven át - akkor még civil ruhában - rendszeresen az oltárhoz álltak, részt vettek a minisztránsfoglalkozásokon, az idősebb minisztránsok útmutatását követve elsajátították az alapvető tenni- és tudnivalókat, egy nagyböjti vasárnapon elérkezett az a nap, amikor magukra ölthették a minisztránsok ruháját. A szentmise elején a régebbi minisztránsok és a beöltözésre várók egymással szemben álltak fel az oltár előtt. Az újak a kezükben hozott felső ruhájukat, a viola színű skapulárét a kihelyezett asztalra tették, hogy a fölvétel előtt Berkes László plébános atya megáldja azokat. Az igérettétel után egyenként egyenként nevükön szólítva kézbe kapták a megáldott ruhát, és kifejezték azt, amit az Úr Jézus nem csak Szent Péter apostoltól, hanem mindannyiunktól kér. "Fogadd a minisztránsok ruháját és szeresd nagyon az Úr Jézust, akinek szolgálni fogsz!" - "Szeretni fogom!" - hangzott a válasz, röviden és egyértelműen. Az evangéliumi szakaszban és a rákövetkező homiliában a templom megtisztításáról volt szó. Nemcsak a minisztránsoknak, hanem mindannyiunknak tudatosítani kell, hogy a templom az imádság háza. A minisztránsok szelíd, tisztelettudó szolgálata nagyban hozzájárul ahhoz, hogy a templom az lehessen, amiért felépítették, s amire fölszentelték. Hála érte Istennek, hogy mindíg vannak olyan fiatalok, akik meghallják és elfogadják hívó szavát. Szívből kívánjuk, hogy lelkesedésük ne lankadjon és sokáig szolgálhassanak az oltár körül!