Napközis tábor Bánrévén

Nagy sikerrel zárult az EFOP-3.3.5-17-2017-0003 „Korszerű pedagógiai módszerek alkalmazását segítő Iskolai Közösségi Programok kísérleti megvalósítása” pályázat keretén belül az első heti napközis tábor. A táborban az 1. és a 2. osztályos tanulók vettek részt 17-17 fővel. Az elsősök a serényfalvai tagintézményünkben, a másodikosok Bánrévén töltötték el a szünidő első hetét.

Gazdag, színes programokon szórakozhattak, játszva tanultak a kisdiákok. Mindkét tábor tematikája a sport, az egészség és a közlekedésbiztonság volt. A játékokkal tűzdelt foglalkozások mind e köré csoportosultak. Meghívottként előadást tartottak a rendőrök, a mentősök, mindkét alkalmat nagyon élvezték a tanulók. Megismerkedhettek a helyes táplálkozás alapelveivel, a KRESZ alapjaival, s mindezeket a gyakorlatban is kipróbálták. A sportos tevékenység minden napnak része volt, akadályverseny, táncos mozgások, labdajátékok formájában. A hét csúcsát a strandolás jelentette, ezt élvezték legjobban a tanulók. A játékos tanulás mellett a jókedvé, a játéké volt a főszerep.

Nagy sikerű, jó hangulatú programokkal, sok élménnyel tértek haza nap mint nap tanulóink.

 

Tóth Csabáné