Rendezvénysorozat a teremtésvédelem jegyében Jászapátin

Az idei évben az április 9-ei héten rendezték meg a Jászapáti Szent Imre Katolikus Általános Iskolában a "művészetek hete" rendezvénysorozatot. Az eseményről Mihályiné Birkás Terézia tanárnő küldött képes beszámolót.

"Ennek keretében több művészeti ágban mérettettük meg tanulóinkat. Így volt népdaléneklő verseny, versmondó és szépolvasó verseny, valamint rajzpályázatot is hirdettünk. Mivel a 2017/2018. tanév Érsek Úr felhívására, Ferenc pápa Laudato Si’ kezdetű enciklikája fényében a teremtésvédelem jegyében zajlik, így valamennyi programon központi téma volt a teremtett világ szépségének bemutatása, érzékeltetése a versek, a dalok és a rajzok által. A rajzpályázatra számtalan, különböző technikával készült pályamunka érkezett. A gyerekek érzékletesen adták vissza a növény- és állatvilág szépségeit, a bibliai teremtéstörténetet; sőt még Noé bárkáját - az állatokkal együtt - is elkészítették. A legszebb munkákból a Föld napja alkalmából kiállítást rendeztünk az iskola aulájában, és a legjobb kézügyességű tanulóink oklevélben és tárgyjutalomban részesültek. A továbbiakban is nagy figyelmet fordítunk arra, hogy programjainkkal ezen a vonalon haladjunk tovább, így lesz még településszépítő nap, madarak és fák napi rendezvény valamint osztálykirándulások" -  írta Mihályiné Birkás Terézia.