Személyi és szervezeti változások az Egri Főegyházmegyében 2018. szeptember 1-jei hatállyal

Ternyák Csaba egri érsek 2018. szeptember 1-jei hatállyal személyi és szervezeti változásokról döntött az Egri Főegyházmegyében:

Dr. Mata István tiszaújvárosi plébános felmentetést kapott jelenlegi beosztásából és betegszabadságot engedélyezett számára.

Miután felmentette Pásztor Pascalt, az egri Fájdalmas Anya, Eger Felnémet és Felsőtárkány Plébánia plébánosát jelenlegi beosztásából, Tiszaújvárosba kapott plébánosi kinevezést és egyidejűleg megbízta Sajószöged oldallagos ellátásával.

Dr. Csizmadia István, az egri Belvárosi Főplébánia plébánosa – eddigi feladatainak érintetlenül hagyásával – megbízást kapott, hogy az egri Fájdalmas Anya, Eger Felnémet és Felsőtárkány Plébániákat oldallagosan lássa el.