Szent Imre búcsú Kozma Imrével Nagyrédén

 

Kozmai Imre atya a Magyar Máltai Szeretet Szolgálat alapítója, búcsúi szentmisét mutatott be november 5-én, vasárnap Nagyrédén, Szent Imre tiszteletére. Az ünnepi szentmisén, a saját védőszentjeként is tisztelt Imre herceget méltatva, buzdította a híveket arra a küzdelemre, amit az embernek a belső erőkkel kell folytatnia.

 

 

"Önmagunkat kell legyőzni előbb ahhoz, hogy erősnek bizonyuljunk a külső nehézségekkel szemben" – mondta beszédében a szónok. A Máltai Szeretet Szolgálat alapítójaként számos példával illusztrálta a magyarok segítőkészségét a bajbajutottak iránt. Mindazoknak a köszönetéről és hálájáról is szólt, akikhez a szeretet szolgálaton keresztül eljut a magyar segítség, Kenyától Sri-lankáig, Jementől Jordániáig.

 

 

A szentmise végén köszöntötték Imre atyát azok a diákok is, akik Nagyrédéről járnak be Gyöngyösre, a Máltai Kereskedelmi Középiskolába.