„Szolgálj az oltárnál és otthon!" - Egyházmegyei Ministráns Találkozó

Az immár több esztendős hagyománnyal bíró Egyházmegyei Ministráns Találkozót 2016. október 1-jén tartják az egri bazilikában. A találkozó programját és a letölthető jelentkezési lapot az alábbiakban tekinthetik, illetve tölthetik le:

A Találkozó meghívott vendége BÁBEL BALÁZS a kalocsa-kecskeméti egyházmegye érseke.

8.15 - 9.15: Regisztráció

A fiúknak a Szemináriumban, a lányoknak a Szent József Kollégium udvarán (A plébániák együtt maradnak!)

9.15: Gyülekező a felújított Érseki Palota Turisztikai Látogatóközpont udvarán. Itt kell felvenni a ministráns ruhát. (Esős időben öltözés a Bazilikában!)

9.30: Nagybevonulás a Bazilikába

10.00: SZENTMISE

Közös fotó készítése a Bazilika lépcsőjén. (Utána ministráns ruha levetése. A kísérők a ruhákat elviszik.)

CSOPORTOK MEGALAKÍTÁSA a Bazilika előtti téren. (Színek szerint zászlókkal)

12.00: EBÉD a Szent József Kollégium ebédlőjében, udvarán és a pincéjében.

13.00 -14.20: CSOPORTOS FOGLALKOZÁSOK

13.30: Papok és hitoktatók találkozása Ternyák Csaba érsek atyával és Bábel Balázs érsek atyával a szemináriumban (Aloysianum). A téma: hivatásgondozás és a ministránsokkal való foglalkozás a plébánián és az iskolákban.

14.20: Indulás a Bazilikába.

14.30: Flash mob a bazilika előtti téren

15.00: Találkozó Bábel Balázs érsek atyával, ahol a ministránsok kérdezhetnek az érsek atyától.

15.40: Litánia, áldás.

16.00: HAZAUTAZÁS